Ohlášky farnosti

MŠE SV. NA VESNICÍCH:

Ludkovice:středa 17:00
Biskupice:pátek 17:00

Po mši svaté si u kostela můžete zakoupit víno se speciální etiketou luhačovického a pozlovického kostela. Zakoupením podpoříte naše farnosti.

Pouť maminek v kapličce ve Vysokém Poli bude v pondělí 15. 8. v 10:00.

V pondělí 15. 8. je Slavnost Nanebevzetí Panny Marie – mše svatá bude ve farním kostele v Luhačovicích v 18:15 a v Pozlovicích v 17:00. V tento den se žehnají květiny a byliny, zejména ty, které léčivými účinky prospívají lidem.

Každé pondělí ve 20:00 v kostele v Luhačovicích se modlíme růženec za mír na Ukrajině. Připojit se můžete osobní účastí nebo přes webkameru.

Řeholní sestra Kateřina Pia Slováková, rodačka z Řetechova složí 3. 9. v 10:00 doživotní sliby v Kroměříži v kapli provinčního domu. Chtěli bychom na tuto slavnost objednat autobus. Případní zájemci se mohou zapisovat už jen dnes (14. 8.) v sakristiích v Luhačovicích a v Pozlovicích. Podle počtu zájemců pak objednáme autobus. Vzadu v kostele je označená pokladnička na příspěvek pro potřeby Kongregace Milosrdných sester svatého Kříže.

Od září do prosince bude v naší farnosti probíhat kurz Alfa. Tento kurz nabízí příležitost prozkoumat křesťanskou víru. Setkání se konají jednou za týden a mají tři části: společné jídlo, promluvu, která otevírá důležité otázky ohledně víry a vykládá základy křesťanství. Na promluvu navazuje nejdůležitější část a to je diskuze. Příležitost podělit se o úvahy a myšlenky k tématu a jednoduše si o tom promluvit v malé skupince lidí. Nemusíte říkat nic a není nic, co byste říct nemohli. Kurz je určen dospělým a vítání jsou všichni.

Bližší informace a přihlašování u manželů Hýskových. Prosíme o modlitbu.

Aktualizace 13.8.2022